ŠVÝCARSKO - nejkrásnější země Evropy

ŠVÝCARSKO - nejkrásnější země Evropy

Česko, 2023, 120 min, Cestopisná přednáška

Cestopisná přednáška

Prostřednictvím 1000 snímků a poutavého vyprávění budeme obdivovat Švýcarsko ve všech ročních obdobích. Treky ve Walliských i Bernských Alpách - Matterhorn, Eiger Monte Rosa… Projedeme se Rhétskou dráhou i Glacier expresem , především úsek Albula či Landwasser- nejfotografovanější viadukt světa.. Navštívíme Švýcarský Grand Canyon - Rýnskou soutěsku, či tektonickou soutěsku Sardona.

Další informace

Cílem cesty byla i starobylá města např. Chur ,  Bergun, Luzern, turistická centra Svatý Mořic, Zermatt i Guarda-nejkrásnější vesnice Švýcarska. Neskutečná flora a fauna včetně pozorování kozorohů. Vystoupíme na Eggishorn, Schilthorn či Brienzhorn. Budeme obdivovat mizející  alpské ledovce, včetně Aletschského. Samozřejmostí je množství nádherných jezer. Nejstrmější zubačka světa – Pilatus a vyjedeme též na nejvyšší železniční stanici v Evropě Jungfraujoch. Vstoupíme do ledové jeskyně v Rhonském ledovci...

Další body jen ve zkratce: největší podzemní jezero Evropy u vesnice St. Leonard, vílí komíny - geologický "zázrak", opuštěné vesnice, nejvyšší přehrada Evropy Grande Dixence, pasy Sv. Bernarda, Furka, Oberalppas... Parní vlaky i kolesové parníky a mnoho dalších skvostů této „perly“ Evropy.

1000 snímků, poutavé vyprávění, hudba, suvenýry, prodej plakátů...

Autor navštívil Švýcarsko 11x strávil zde několik nezapomenutelných měsíců

Na Vaši návštěvu se těší PaedDr.  Libor Turek  www.turek-prednasky.cz

Představení